رد شدن ویزای کانادا می‌تواند ناامید‌کننده باشد زیرا ممکن است برنامه‌های سفر، برنامه‌های کاری یا حتی یک روند جدید زندگی را خراب کند. نگران نباشید، پس از رد ویزا، چند مرحله وجود دارد که می‌توانید برای دریافت ویزای کانادا انجام دهید.
نشریه الکترونیک جهان گردش به نقل از دنیای اقتصاد-  برخلاف تصور بسیاری از مردم، درخواست مجدد پس از رد یا ریجکت ویزای کانادا در‌واقع یک گزینه فعال و مناسب است. بسته به دلایلی که در مرحله اول درخواست رد شده است شما باید روند خاصی را برای درخواست مجدد ویزا کانادا دنبال کنید. نامه‌ای که برای توضیح ویزای شما برای شما ارسال می‌شود دلیل ریجکت ویزا را نشان نمی‌دهد. در این مقاله می‌‌خواهیم توضیح دهیم که چرا ممکن است درخواست ویزا کانادا رو شود. شما می‌توانید قبل از درخواست ویزا کانادا علی بابا این مقاله را بخوانید. مطالعه درباره دلایل ریجکت به ارسال درخواست بهتر شما کمک می‌کند.


دلایل ریجکت ویزای کانادا
دلایل زیاد و متنوعی می‌توانند باعث رد یا ریجکت درخواست شما برای صدور ویزا کانادا شوند. شما باید درباره دلایل مختلف خوانده باشید و برای درخواست اول یا دوم خود این موارد را رعایت کنید. رعایت نکاتی ساده به شما کمک می‌کند تا فرصت خود را برای بررسی درست ویزا و پذیرش آن در همان مرحله از دست ندهید. شما می‌توانید از مشاوره سایت علی بابا برای درخواست ویزاها هم کمک بگیرد. برخی از دلایلی که می‌توانند باعث ریجکت ویزای کانادا شوند، عبارت‌اند از:
 
عدم ارائه مدارک صحیح و دقیق
 
عدم نشان‌دادن منابع مالی کافی برای تامین مالی سفر و اقامت شما در کانادا
 
عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین‌المللی، مانند مواردی که متقاضی سابقه کیفری دارد.
 
عدم رعایت استانداردهای بهداشتی

ممکن است عوامل دیگری وجود داشته باشد که منجر به رد ویزای کانادا شود. البته بسیاری از این موارد در پارامترهای ذکر شده قرار می‌گیرند.

 اگر درخواست شما رد شود، ممکن است واجد شرایط درخواست تجدیدنظر در مورد رد یا درخواست مجدد برای ویزا باشید. با‌این‌حال، در مورد درخواست تجدید‌نظر، نمی‌توانید از افسر ویزا یا مقامات سفارت انتظار داشته باشید که درخواست تجدیدنظر را برای دریافت ویزای موقت را بپذیرند. بهترین گزینه این است که شما با درخواست جدیدی که بهتر شده است، مجددا برای ویزا درخواست دهید. درخواست مجدد می‌توان از طریق ویزا کانادا علی بابا باشد و شرایط مناسب را برای آن فراهم کرده باشید.
اجتناب از رد پی‌درپی ویزای کانادا
نامه رد درخواست شما حاوی سرنخ‌ها و اطلاعات مهمی در مورد دلایل رد درخواست شما است. آن را با دقت بخوانید و هر اطلاعاتی را که می‌توانید پیدا کنید. بعدا می‌توانید برای تقویت پرونده درخواست مجدد خود از این موارد استفاده کنید. همچنین می‌توانید درخواست دسترسی به یادداشت‌هایی را که افسر ویزای شما هنگام بررسی درخواست شما انجام داده است، داشته باشید. این موضوع ممکن است به شما در رفع هرگونه نگرانی در درخواست مجدد کمک کند.

 بدانید که این امکان نیز وجود دارد که درخواست جدید از طریق افسر ویزا دیگری که ممکن است دیدگاه متفاوتی نسبت به مدارک ارائه‌شده داشته باشد، ارسال شود.

تجدیدنظر را در نظر بگیرید
بسته به مورد، ایده خوبی است که واجد شرایط بودن خود را برای درخواست تجدیدنظر، با بخش داوری مهاجرت یا دادگاه فدرال کانادا در نظر بگیرید. البته توجه داشته باشید که این تجدیدنظر فقط در یک بازه زمانی خاص معتبر است و باید فورا به آن رسیدگی شود. اگر این موضوع در مورد شما صدق می‌کند، ممکن است ایده خوبی باشد که از یک وکیل متخصص در درخواست‌های ویزای کانادا کمک بگیرید تا شانس خود را برای تایید، افزایش دهید.
دلایل ریجکت ویزای دانشجویی کانادا
درخواست‌های ویزای دانشجویی کانادا اغلب به همان دلیلی رد می‌شوند که سایر انواع درخواست‌ها ممکن است رد شوند برخی از این موارد را در بالا نام بردیم. شما ممکن است به دلیل عدم اثبات منابع مالی کافی، اثبات قصد ترک پس از پایان تحصیل یا مدارک مشکوک سفر یا هویت نتوانید تایید لازم برای ویزا را دریافت کنید.
دو دلیل منحصربه‌فرد برای رد ویزای دانشجویی این است که IRCC ممکن است انتخاب برنامه یا نامه پذیرش شما را زیر سوال ببرد. اگر افسر ویزا که پرونده شما را بررسی کرده است ارتباطی بین برنامه تحصیلی انتخابی شما و سوابق تحصیلی یا کاری شما نبیند، ممکن است تمایل بیشتری به رد درخواست شما تا تایید آن داشته باشد. برای رسیدگی به این مشکل، باید اطمینان حاصل کنید که در بیانیه شخصی خود دلایل خوبی را برای انتخاب برنامه تحصیلی خاص روشن می‌کنید.
ریجکت ویزای توریستی
اگر دریافت ویزای توریستی کانادا برای شما ریجکت شده است، باید از پروتکل معمول بررسی دلایل رد، تصحیح همه اشتباهات و ارائه هرگونه اطلاعات اضافی قبل از درخواست مجدد پیروی کنید. اگر مطمئن هستید که چیزی در درخواست اولیه شما کم نبود و افسر ویزا اشتباه کرده است، ممکن است واجد شرایط درخواست تجدیدنظر باشید. در چنین مواردی، احتمالا نیاز باشد با یک وکیل مهاجرت مشورت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.