دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس قرار بود ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در شیراز برگزار شود اما این رویداد در زمان مقرر برگزار نشد و مسئولان اعلام کردند که برگزاری این نمایشگاه به زمان دیگری (احتمالا یک ماه دیگر) موکول شده است.
۲۴ مهرماه ۱۴۰۱ بود که مراسمی تحت عنوان رونمایی از پوستر دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری پارس در هتل شیراز برگزار شد.
به گزارش نشریه الکترونیک جهان گردش به نقل از ایرنا- سید مؤید محسنی‌نژاد، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس در این مراسم اعلام کرده بود که نمایشگاه بین‌المللی گردشگری با نام «پارس» در محورهای مختلف مذهبی، ادبی، فرهنگی، طبیعی و الکترونیکی ۲۳ تا ۲۶ آذرماه امسال در شیراز برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی فارس در حال امضای پوستر دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس

برگزار نشدن این نمایشگاه در زمان مقرر، پرسش‌هایی را برای فعالان صنعت گردشگری در استان فارس مطرح کرده است، از جمله اینکه این رویداد که می‌توانست در معرفی پتانسل‌های فارس در عرصه گردشگری و رونق این صنعت اثرگذار باشد، چرا بر خلاف تبلیغات و اطلاع رسانی اولیه برگزار نشد.
این رویداد در حالی برگزار نشد که استان فارس به ویژه شهر شیراز نقش و جایگاه مهمی در حوزه گردشگری دارند و عدم برگزاری چنین رویدادهایی با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های قابل توجهی که در این استان پهناور وجود دارد می‌تواند جایگاه و شایستگی فارس و شهر شیراز را به عنوان یک قطب مهم فرهنگی و گردشگری زیر سؤال ببرد.

پوستر دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری پارس

همه مجوزهای استانی نمایشگاه صادر شده بود
محمد فرخ زاده معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس روز پنجشنبه ۲۴ آذرماه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در شیراز که قرار بود در نمایشگاه بین‌المللی فارس افتتاح شود به دلیل عدم‌هماهنگی‌ها و ضعف عملکرد متولیان امر و مجری بخش خصوصی گردشگری استان و عدم همکاری لازم در سطح شهرستان شیراز به تعطیلی کشیده شد.
فرخ زاده ادامه داد: تعطیلی نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در شیراز در حالی اتفاق افتاد که تمام مجوزهای استانی برای برگزاری این نمایشگاه صادر و برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام شده بود.
معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس اضافه کرد: متأسفانه یک رویداد بسیار ارزشمند بین‌المللی و ملی که موجب رونق صنعت گردشگری می‌شد به دلیل ضعفی که در اجرا، هماهنگی و پیش‌بینی‌ها وجود داشت از استان فارس دریغ شد. این درحالیست که معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بارها تاکید کرده‌اند که رویدادهای فرهنگی در استان فارس نباید لغو شود.
فرخ زاده بیان داشت: ضعف عملکرد متولیان برپایی این نمایشگاه در بخش‌های دولتی و خصوصی با انتقاد مسئولان حوزه گردشگری در سطح ملی نیز همراه شده است.
وی ادامه داد:‌ مجری برگزار کننده این نمایشگاه اعلام کرده است که برگزاری این رویداد به ماه آینده موکول شده است. امیدواریم این موضوع هم جبران شود و هم شاهد تکرار این اتفاقات در برگزاری این رویداهای بزرگ که نقش مهمی در رونق گردشگری دارند نباشیم.
مجری برگزار کننده آماده نبود
علی فرهادی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس ناتوانی و ضعف مجری برگزار کننده نمایشگاه را دلیل عدم برگزاری این نمایشگاه دانست و به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: این نمایشگاه قرار بود به مدت چهار روز در نمایشگاه بین‌المللی برگزار شود ولی مجری برگزار کننده نمایشگاه عدم آمادگی خود را برای برگزاری نمایشگاه اعلام و دلیل خود را از لغو برگزاری این نمایشگاه در زمان مقرر فراهم نشدن زمینه بازاریابی مناسب و به موقع برای نمایشگاه قلمداد کرد.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس ادامه داد: البته مجری برگزار کننده نمایشگاه درخواست تعویق و جابه‌جایی زمان برگزاری نمایشگاه را دارد. وی خواستار فرصت بیشتر برای فراهم کردن شرایط جهت برگزاری این نمایشگاه بودند؛ البته۲۰ تا ۲۳ دی‌ماه را به عنوان تاریخ جایگزین برای برگزاری نمایشگاه مشخص کرده‌ است.
فرهادی اضافه کرد: نمایشگاه بین‌المللی فارس آمادگی کامل برای برگزاری این نمایشگاه را داشت و حتی اصرار بر برگزاری نمایشگاه داشتیم و همه شرایط و مقدمات لازم را برای برگزاری این رویداد فراهم کرده بودیم اما به دلیل عدم آمادگی مجری و شرکت برگزار کننده نمایشگاه، زمان برگزاری این رویداد به ماه آینده موکول شد.
مدیرکل میراث فرهنگی فارس: شنبه پاسخ می‌دهیم
خبرنگار ایرنا برای پیگیری این موضوع تلاش کرد که نظر مسئولان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فارس که از متولیان اصلی برگزاری نمایشگاه بودند را جویا شود اما با وجود تماس‌های مکرر، موفق به اخذ پاسخ آنها تا لحظه انتشار این گزارش نشد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در پیامکی به خبرنگار ایرنا اعلام پاسخ و جزئیات در رابطه با دلیل عدم برگزاری نمایشگاه را به روز شنبه ۲۶ آذرماه ۱۴۰۱ موکول کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.