طولانی‌ترین قطار مسافربری جهان با ۱۰۰ واگن متصل به ابعاد نزدیک به دو کیلومتر از مناظر خیره‌کننده کوه‌های آلپ سوئیس عبور کرد.

به گزارش نشریه الکترونیک جهان گردش به نقل از همشهری آنلاین – راه آهن راتین شرکت راه‌آهن سوئیسی با سفر در یکی از دیدنی‌ترین مسیرهای رشته کوه‌های آلپ، رکورد طولانی‌ترین قطار مسافری جهان را در روز شنبه ثبت کرد. طولانی‌ترین قطار مسافربری جهان با ۱۰۰ واگن در روز شنبه از میان کوه‌های آلپ سوئیس عبور و بیش از یک و نیم کیلومتر حرکت کرد.
این قطار ۱۹۱۰ متری که از ۲۵ قطار چند واحدی تشکیل شده بود و ۱۵۰ مسافر را حمل می‌کرد، از طریق کوه‌های آلپ در کانتون گراوبوندن در شرق سوئیس حرکت کرد.


سخنگوی راه آهن راتین گفت که این قطار عظیم چند صد متر طولانی‌تر از قطار بلژیکی بود که رکورد جهانی در دهه ۹۰ را داشت. راه آهن راتین اعلام کرد که رکورد جهانی طولانی‌ترین قطار مسافربری را در رویدادی به مناسبت صدوهفتادوپنجمین سالگرد تاسیس راه آهن سوئیس شکسته است.


قطار «کروز آلپاین» مسیر مارپیچ از پردا تا آلوانئو را در حدود یک ساعت طی کرد. این مسیر در سال ۲۰۰۸ به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد و از طریق ۲۲ تونل به هم متصل است و ۴۸ پل دارد.


شایان ذکر است که قطارهای باری با طولی بیش از سه کیلومتر بزرگتر هستند، اما این قطار طولانی‌ترین قطار مسافربری است که تا به حال حرکت کرده است. همچنین آمارها نشان می‌دهد که ۳۰۰۰ نفر این رویداد تاریخی را روی یک صفحه نمایش غول پیکر که در نیمه راه در نزدیکی برگون نصب شده بود تماشا کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.