نشریه الکترونیک جهان گردش-سورپ مسروپ اهواز یکی از آن دسته مکان‌های مذهبی است که ارامنه این شهر را هر یکشنبه ها به سوی خود فرا می‌خواند تا در آنجا به عبادت با پروردگار یکتا بپردازند.

این کلیسا توسط شخصی به نام ترداد داویدیان در سال 1347 (دوره پهلوی) طراحی و ساخته شده تا مکانی مختص راز و نیاز مسیحیان این شهر باشد. او کسی بود که به عنوان کارمند شرکت ملی نفت در شهر اهواز ساکن بود و با احداث کلیسای سورپ مسروپ اهواز نامش جاودانه شد.

ترداد در یکی از نقاط مرکزی اهواز این کلیسا را بنا کرد تا دسترسی راحتی برای مردم داشته باشد و به آسانی به آنجا برسند. نمای سفید رنگ کلیسای سورپ مسروپ اهواز نشانی از پاکی و تطهیر شناخته می‌شود که در خیابان مصطفایی این شهر خودنمایی می‌کند و نظر هر عابر پیاده‌ای را به خود جلب می‌کند، همچنین واژه مسروپ به معنای مقدس تعبیه شده که نشان از با ارزش بودن این محل مقدس قلمداد می‌شود.

لازم به توضیح است که در سال‌های اخیر، این کلیسا فعالیت کمتری نسبت به قبل دارد، اما همچنان پذیرای بازدیدکنندگان و گردشگرانی است که با تور خوزستان علاءالدین تراول از دیدنی های اهواز بازدید می‌کنند.

آدرس دقیق کلیسای سورپ مسروپ به راحتی قابل جست و جوست و در خیابان مصطفایی در کوچه موسوی آن را بیابید، ولی بازدید از آن به صورت آزاد امکان‌پذیر نیست.
ارسالی هاجر سلیمی کارشناس ارشد مدیریت جهانگردی و فعال گردشگری
پیج اینستگرام:
@salimihajar_64
@faalanegardeshgari
@jahanegardesh

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.