کدام دستگاه و نهاد چنین بحران فراگیری را در کشور به وجود آورد؟


آفتاب نیوز نوشت: وقتی شورای انقلاب فرهنگی، مصوبه و توصیه‌ای در این خصوص نداشته و دبیر آن اعلام می‌کند که حتی ضرورتی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی در مقر گشت ارشاد (خیابان وزرا) برای افراد بی‌حجاب وجود ندارد، کدام دستگاه و نهاد است که یک چنین بحران فراگیری را در کشور به وجود آورده است؟ آیا وزارت کشور دولت سیزدهم بدون مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستورالعمل برخوردهای سلبی گشت‌های ارشاد با زنان و دختران را به نیروی انتظامی ابلاغ کرده است؟ اگر این گونه است آیا نمایندگان مجلس و سایر نهادهای نظارتی نباید به بحث ورود کرده و ریشه بروز یک چنین بحرانی را شناسایی کنند؟
 را انجام دادند. با این مصوبه، بسیاری از این انتقادات و اشکالات موجود مرتفع می‏شود و فضای همدلی بیشتر را در اجرای قانون خواهیم داشت. او همان موقع در پاسخ به این سوال که آیا روش‏های گشت ارشاد اصلاح می‏شود، اعلام کرد: «نگفتم روش گشت ارشاد اصلاح می‏شود. الان در پلیس این موضوع به گشت امنیت اخلاقی تغییر نام پیدا کرده است. پلیس، قانون خود را دارد که آن را اجرا می‏کند. شورای عالی انقلاب فرهنگی شیوه‏ه‌ای نوینی به کار می‏گیرد تا حداکثر رضایت عمومی را به همراه داشته باشد.»
قبل از آن در تیرماه امسال هم رئیس دولت، دستور اجرای کامل مصوبه عفاف و حجاب سال ۸۴ را صادر کرد. او همان زمان اعلام کرد، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با همکاری تمام دستگاه‏ها و نهادهای فرهنگی و اجرائی نسبت به اجرای قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و قانون سال ۱۳۸۴ شورای‏عالی انقلاب فرهنگی اقدام کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.