سرپرست دفتر خدمات عمومی وزارت صمت گفت:سامانه عرضه لاستیک دولتی فقط محل اطلاع رسانی است نه فروش انجام می‌دهد و نه خرید خدمتی انجام می‌شود.
به گزارش نشریه الکترونیک جهان گردش به نقل از تهران بهشت،  قمری با بیان اینکه طرح عرضه شفاف لاستیک با هدف ساماندهی بازار در شب عید و رصد زنجیره کالا تا مصرف کننده نهایی است، گفت: یکی از مشکلاتی که در بازار وجود دارد این است که لاستیک هم اکنون ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصد گران‌تر از قیمت مجاز و مصوب به دست مصرف کننده نهایی می‌رسد. به همین دلیل سود برخی از عوامل در این زنجیره این است که یا لاستیک را نگه دارند تا گران‌تر شود و یا با قاچاق معکوس به کشور‌های همسایه بفرستند یعنی از ایران به کشور‌های همسایه و با قیمت‌های ارزانی که تولید می‌شود به کشور‌های دیگر بفرستند.
او افزود: با اجرای طرح فروش لاستیک با قیمت مصوب به متقاضیان، فروشگاه‌هایی به آخرین زنجیره و مصرف کننده‌ای که می‌فروشند رصد می شود و با ثبت فروش هر فروشنده‌ای در سامانه جامع تجارت و شفافیت کالا، معلوم می شود که لاستیک‌های عرضه شده توسط تولیدکنندگان به دست مردم و مصرف کننده نهایی برسد.
 سرپرست دفتر خدمات عمومی وزارت صمت درباره ثبت نام متقاضیان در سامانه های وزارت صمت برای دریافت لاستیک دولتی از امروز دوشنبه گفت: یک سوء تفاهمی در اطلاع رسانی انجام شده است. فرآیند طرح عرضه لاستیک از امروز به صورت رسمی آغاز و از دیروز مقدمات آن انجام شده است.
او گفت: در مرحله اول این طرح فروشگاه‌هایی که می‌خواهند در این طرح باشند ثبت نام می‌کنند و نسبت به عرضه لاستیک خود اعلام حضور می کنند و پس از آن تولیدکننده ها با مراجعه به فروشگاه‌های متقاضی، لاستیک‌ها را تحویل می‌ دهند.
آقای قمری گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سامانه Tire.iraninanasnaf.ir نسبت به انتخاب لاستیک مورد نیاز خود اقدام و آنرا تحویل بگیرند.
سرپرست دفتر خدمات عمومی وزارت صمت گفت: این سامانه فقط محل اطلاع رسانی است. نه فروش انجام می‌دهد و نه خرید خدمتی انجام می‌شود، پلتفرم‌هایی که با وزارت صمت همکاری می‌کند را فقط ارائه می‌دهد.
وی گفت: هر مالکی می تواند به ازای هر ماشین ۴ حلقه لاستیک بگیرد.


همه جزئیات درباره ثبت‌نام خرید لاستیک دولتی + نشانی سامانه

پیش از این سخنگوی وزارت صمت از فروش لاستیک سواری به قیمت مصوب از طریق پلتفرم‌های معرفی‌شده از روز دوشنبه ۱۵ اسفندماه ۱۴۰۱ خبر داده بود.
امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت گفته بود: از  دوشنبه ۱۵ اسفند فروش لاستیک سواری به قیمت مصوب از طریق پلتفرم‌های معرفی‌شده ٱغاز می شود.
سخنگوی وزارت صمت همچنین افزوده بود: متقاضیان تایر از طریق پلتفرم‌های معرفی‌شده در وب‌سایت Tire.iraninanasnaf.ir می‌توانند فروشگاه‌هایی را که تایر با قیمت مصوب می‌فروشند، شناسایی کنند.
سخنگوی وزارت صمت ادامه داد: فروشگاه‌های خرده‌فروشی تایر نیز به میزان ثبت فروش خود در پلتفرمهای مذکور، لاستیک دریافت خواهند کرد.
قالیباف در مورد مزیت این طرح گفته بود: افزایش نظارت و شفافیت توزیع و فروش لاستیک سواری از طریق این پلتفرم‌ها و با کمک اصناف و مردم، از جمله اهداف این طرح است. همچنین نظارت می‌شود که تایر با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار به فروش برسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.