کاشان

نشریه الکترونیک جهان گردش- کلیپی از برکه آبی که توسط کشاورزان روستای خنچه برای ذخیره آب تهیه شده است.
طبیعت را پاس داریم
جاده برزک
برکه آبی در حال نفس زدن، در بالا دست “روستای خنچه” کنار رودخانه بارونق.
هر بار که می روم تا کمی از آرامش طبیعت لذت ببرم از نامهربانی برخی آدم نماها که به جای حفظ طبیعت و محیط زیست، اقدام به تخریب آن می کنند، رنج می برم.
درختی که با مهربانی سایه خود را تقدیم آنها می کند، شاخه های آن را می شکنند و پیکر نحیف آن را می سوزانند و محیط را با ریختن زباله کثیف می کنند، واقعا کی فرهنگ ما رشد می کند.
حکایت این درد، یک طرف، کم شدن آب مزارع کشاورزان یک طرف دیگر، با چه زجری باید جرعه جرعه آب برگه را پر کنند تا باغات و مزارع خود را از تشنگی نجات دهند.
دوستان عزیز، بیایید به آن عده ای که هنوز طبیعت را با کارهای نادرست خود تخریب می کنند و خودخواهانه شاخه درختان را می شکنند و بعضا آتش به جان درختان زنده می زنند و با ریختن زباله های خود در طبیعت، آن را نابود می کنند، تذکر بدهیم،
آن طرف تر این برکه، نیزارهایی کنار رودخانه روییده، بسیار زیبا و دیدنی، این نیزارها هم هر سال از دست آدم های بی فرهنگ در امان نیستند، خطاب به اون عده افراد، لطفا به جای تخریب، از طبیعت لذت ببرید و با درک درست و خوب تان، کشاورزان را نگران توقف مسافران خسته از راه نکنید.
فیلم و مطلب از :
جواد جلالی
@journalist_jalali
طبیعت را پاس داریم
کاشان
کویر
مناطق خوش آب و هوا
رودخانه
روستای بارونق
تخریب طبیعت
طبیعت گردی
نقد
آرامش
عکس
سفر
سایه
خنکی
تفریح
برزک
پیج معرفی فعالان صنعت گردشگری ایران
@faalanegardeshgari
نشریه الکترونیک جهان گردش
www.jahane-gardesh.ir
@jahane_gardesh1
@jahanegardesh

جواد جلالیمشاهده نوشته ها

اینجانب جواد جلالی دارای مدرک کارشناسی مدیریت دولتی متولد سال 1336 ایران- خمین ساکن استانهای مختلف ایران با مسئولیت های فرهنگی و هنری، اجتماعی و اطلاع رسانی سکونت فعلی: کاشان مدیر بازنشسته ایرنا، روزنامه نگار، خبرنگار، فعال فرهنگی و هنری، گردشگری، عکاس، مستند ساز، صاحب امتیاز و مدیرمسئول سابق نشریه دیار آشنا و مدیر مسئول نشریه الکترونیک جهان گردش و مدیر پیج معرفی فعالان صنعت گردشگری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.