شرکت Ocean builder که یک شرکت طراحی ویلا است ، طی یک همایش در پانما از اولین خانه شناور خودپایدار خود در دنیا رونمایی کرد و با استفاده از تکنولوژی که در دست داشت این خانه را طراحی کرد.
این طراحی زیر نظر مهندس ارشد پروژه Rudiger Koch، انجام شده است که او خانه را طوری طراحی کرده است که بتواند بسیار پایدارتر از کشتی باشد و خود را روی سطح آب حفظ کند و زندگی روی آب را راحت تر کرده است.
در داخل خانه آن‌ها با استفاده از یک حلقه هوشمند توانستند بیش از ۱۵۰ فناوری هوشمند را قابل دسترس کنند و مالکان می‌توانند به راحتی همه چیز را کنترل کنند، به طور مثال می‌توانند انتخاب کنند در هنگام ورد به خانه چه موسیقی پخش شود.

فضای داخلی خانه شناور

کوئن اولتویس، معمار Seapod و بنیان‌گذار Waterstudio.NL، عقیده دارد که ساختمان‌هایی که از درون به بیرون طراحی می‌شوند بسیار باورنکردنی هستند و پنجره‌های وسیع در آن‌ها از مهم ترین عناصر طراحی این ساختمان‌ها هستند.
فضای داخلی به سبک مینیمالیستی است که البته با تزئین و چیدمان مالکان با علایق خودشان تغییر خواهد کرد، این خانه دوبلکس تمام آنچه را که یک خانواده نیاز دارد را به شما خواهد داد.
اتاق خواب و حمام در طبقه پایین در یک گوشه قرار دارند و فضایی هم برای ذخیره سازی یا گذاشتن ماشین لباسشویی وجود دارد که می‌توان به راحتی از آن بهره‌ مند شد.
طراحی خانه خودپایدار روی آب


معماری هلندی دو مدل Seapod به نام‌های: Seapod Flagship 833 فوت مربعی و Seapod Eco یک خانه یک طبقه ۸۴۵ فوت مربعی طراحی کرده است.
Ocean builders قصد دارد در آینده دو مدل Greenpod، که یکی مدل پرچمدار و دیگری هم مدلی که با محیط زیست سازگار باشد را طراحی کند که بشود از آن‌ها در خشکی بجای آب استفاده کرد.
آن‌ها می‌خواهند خانه‌های بسیار لوکس هم بر روی خشکی هم دریا طراحی کنند و آن‌ها را به سرعت توسعه دهند، جالب است بدانید قیمت هر کدام از این Seapod ها از ۲۹۵۰۰۰ هزار دلار شروع می‌شود و با توجه به درخواست‌های مالک و ارتقاهایی که به آن خانه‌ها داده می‌شود تا ۱٫۵ میلیون دلار هم خواهد رفت.
در خانه‌های شناور روی آب برای منبع برق اولیه از برق خورشیدی استفاده می‌کنند اما با این وجود در صورت نیاز یک ژنراتور پیشتیبان برای آن‌ها طراحی شده است، آب باران اکثر نیازهای لوله کشی را تامین می‌کندبه طوری که به گفته مهندسان این خانه‌ها، تنها با پنج دقیقه بارش باران آب برای حمام، آشپزی و ماشین لباسشویی تامین می‌شود.
یک دستگاه نمک زدایی آب برای تامین آب آشامیدنی طراحی شده است که در صورت عدم بارندگی کافی می‌توان از آن به عنوان منبع ذخیره آب نیز استفاده کرد.

منبع: baamarc.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.