همزمان با هفته پژوهش، آخرین دستاوردهای علمی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در حوزه‌های باستان‌شناسی، مردم‌شناسی، حفاظت و مرمت، ابنیه و بافت، زبان‌شناسی، گردشگری و هنرهای سنتی در قالب نشست علمی توسط پژوهشگران این حوزه ارائه می‌شود.
به گزارش نشریه الکترونیک جهان گردش به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، همزمان با مراسم افتتاحیه و در نخستین روز از هفته پژوهش 1401 که با سخنرانی سید عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و مصیب امیری رییس پژوهشگاه همراه خواهد بود، علیرضا انیسی معاون پژوهشی پژوهشگاه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز می‌پردازد.
در حاشیه این مراسم با حضور وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نمایشگاه آثار هنری سنتی افتتاح و از انتشارات جدید پژوهشگاه رونمایی خواهد شد.
«پژوهش‌های نو یافته‌های آتشکده ساسانی بازه هور»، «نتایج کاوش نجات‌بخشی در گورستان فینسک»، «آسیب‌شناسی و ارائه طرح پیشنهادی حفاظت از کتیبه سردر حمام علی‌آباد قم موجود در انبار موزه ملی ایران»، «بررسی اصالت‌سنجی تابلو نقاشی منتسب به پیکاسو متعلق به دوران اسلامی از موزه ملی ایران»، «هویت قومی و ورزش‌های بومی و آیینی»،«نسخه‌شناسی آثار مولانا جلال‌الدین بلخی در ایران و جهان»،« بررسی ساخت هجا در گویش مشهدی»،«مروری بر تاریخ حفاظت معماری ایران»،«باغ ایرانی در نگاره‌ها»،«اثرات کرونا بر بخش گردشگری»،«هنر به مثابه قدرت: هنرهای سنتی از منظر انسان‌شناسی هنر» و … برخی از عناوینی است که در طی هفته پژوهش 1401 از 26 تا 30 آذر ماه در قالب نشست‌های علمی توسط پژوهشگران هر حوزه ارائه خواهد شد.
همزمان با آخرین روز از هفته پژوهش، در مراسم اختتامیه با حضور علی دارابی، قائم مقام وزیر و معاون میراث‌فرهنگی کشور از پژوهشگران برتر پژوهشگاه تقدیر خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.