معاون گردشگری کشور گفت: با اصلاح طرح نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی – تخصصی، تشکل‌های حرفه‌ای صنعت گردشگری از شمول طرح قانونی مزبور مستثنی شد و پیگیری‌های وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به ثمر نشست.


به‌ گزارش نشریه الکترونیک جهان گردش به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی- علی‌اصغر شالبافیان

: با مکاتبات و پیگیری‌های وزیر مبنی بر حمایت و حفظ‌شان تشکل‌های تخصصی گردشگری در طرح تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی، اصلاحات درخواستی اعمال و با انجام اصلاحات لازم تشکل‌های صنعت گردشگری از شمولیت این طرح مستثنی شد. 

او افزود: از آنجا که صدور مجوز اولیه، پروانه فعالیت و نظارت بر فعالیت تشکل‌های ملی و استانی به ترتیب کمیته تشکل‌های صنفی – تخصصی در سطح کشور و استان تحت عناوین کمیته کشوری و کمیته استانی ایجاد خواهند شد، با انجام اصلاحات لازم نماینده وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به انتخاب وزیر در سطح ستادی و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در سطح استانی به دلیل آگاهی کامل از امور تخصصی مربوطه، وظایف نظارتی و حاکمیتی لازم به عضویت کمیته‌ها در آمدند. 

شالبافیان تاکید کرد: همچنین در ماده ۲۰ طرح اصلاحی تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی – تخصصی، تشکل‌های گردشگری در بخش اتحادیه‌های صنفی و حرفه‌ای لحاظ شده است تا همانند اتحادیه‌های صنفی از شمول این قانون مستثنی شوند. 

بنا به گفته معاون گردشگری در تلاش‌های صورت گرفته مبنی بر لزوم اصلاح طرح قانونی نحوه تشکیل و فعالیت تشکل‌های صنفی – تخصصی، تلاش شده است تا جایگاه و نقش تشکل‌های گردشگری به صورت مستقل در توسعه و شکوفایی اقتصاد مورد توجه قرار گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.