همزمان با یکصد و هفدهمین سالگرد نهضت مشروطه، مجموعه اسناد و تصاویر مشروطه در عکسخانه مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش نشریه الکترونیک جهان گردش به نقل از ایسنا، نمایشگاه «نهضت مشروطه از دریچه عکسخانه شهر» دربرگیرنده آثار متعلق به موزه عکسخانه شهر است که به مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، ‌امانت داده شده است.

نمایشگاه «نهضت مشروطه از دریچه عکسخانه شهر» شامل ۲۸ قطعه عکس و ۱۰ سند از دوران و وقایع مشروطه است. فرم چاپی فرمان مشروطه که در روزنامه‌ها منتشر شد، اعلامیه‌ها، شب‌نامه‌ها و اخبار روزنامه‌ها درباره مشروطه، از جمله اسنادی است که در این مجموعه به نمایش در می‌آید.

علاوه‌بر این، عکس‌هایی از انقلاب مشروطه، مجتهدین تبریز، تهران و شهرهای مختلف، آثار خرابی جنگ و… در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

این نمایشگاه ساعت ۳۰. ۱۴ روز شنبه ۱۴ مرداد افتتاح می‌شود و به مدت یک ماه در موزه عکسخانه کاخ گلستان برپاست.

همچنین در سالگرد یکصد و هفدهمین سالگرد نهضت مشروطه، همایش نهضت مشروطه ایران از شنبه ۱۴ مرداد تا سه‌شنبه ۱۷ مردادماه در مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان برگزار می‌شود. این همایش شامل نشست‌های هنری، تاریخی، سیاسی، ادبی و حقوقی خواهد بود و هر روز از ساعت ۱۵ تا ۳۰. ۱۶ و ۱۷ تا ۳۰. ۱۸ پنل‌هایی با حضور استادان و پژوهشگران، برگزار می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.